מאת: פאר פרינט

ההיסטוריה האנושית מתעדת את קיומו של הדפוס עוד מימי קדם, שיטות שונות שהלכו והתפתחו לאורך השנים, במקביל למהפכות ולשינויים הטכנולוגים והדיגיטליים. חשוב לומר כי מי שחושב שהפרינט מת או דועך טועה בענק ובתי דפוס גדולים או מפעלי דפוס אשר ידעו לאמץ את הטכנולוגיות המתקדמות לטובתן יצליחו לפתח ולהרחיב את התחום עוד שנים רבות.

 

מדפסת תלת מימד  

Live, Kicking and Printing

ניתן לראות כי אמנם בשנים קודמות, עם הצמיחה המטאורית של המדיה הדיגיטלית, ירידת קרנם של העיתונים והירחונים הכתובים והחשש שהדפוס עומד להיכחד מהעולם, היתה האטה בעולמות הדפוס, אך לאחר הזעזוע נראה כי הדפוס כאן על מנת להישאר. חברות הדפוס המובילות מאמצות חידושים, משתלבות בטכנולוגיה הדיגיטלית ומתאימות את עצמן לעולם הפרסום הגימיקי, התזזיתי והחד פעמי.

אז מה העתיד מזמן לעוסקים בענף הדפוס?

חדשנות או לא להיות

הטכנולוגיה המתקדמת בעולמות הפרסום והדפוס יוצרות מצב בו רק מי שיש לו את היכולת והמשאבים, הן הכספיים והן מבחינת כח אדם והון אנושי איכותי, רק מי שיכול לרכוש, להתחדש ולתחזק מערכות חדישות ישרוד במערכה. החדשנות בענף לא מפסיקה להפתיע, חומרים חדשים, שיטות דפוס וגימורים שיש צורך להתאים גם את המיכון וגם את הידע והמיומנות על מנת להמשיך ולפעול בלי בעיות. מפעלי דפוס אשר ישכילו לאמץ את החדשנות, לחבק את השינויים ולהתייעל ימצאו עצמם מובילים את הענף.

טכנולוגיות בכמה ממדים

אם דפוס דיגיטלי עשה מהפכה בתחום הפרינט, אז אפשר לומר בוודאות כי הדפוס התלת ממדי עשה מהפכה בכל תחומי החיים. שיטות חדשות נכנסות לפעולה ומעניקות לעולם הדפוס בוסט רציני של אנרגיה. בתי הדפוס חייבים להשתלב היטב בדפוס הדיגיטלי והרב ממדי על מנת להיות עם אצבע על הדופק ולספק את הסחורה. היתרון הגדול יהיה גם עבור מי שישכיל לשלב בין המדיות הדיגיטליות ובין המדיות המוספות זאת מאחר שאנשים עדיין אוהבים לגעת במוצרים, גם אם העולם הפך למקוון, המוצרים המוחשיים לא יעלמו מן העולם וכאן נכנס הדפוס.

מדפיסים הכל

הזמנים המשתנים מאלצים את בתי הדפוס לשנות את הקונספציה ולא להיתקע במקום, זה הדבר הכי חשוב כיום. העתיד  נמצא ללא ספק בדפוס, אמנם לא כפי שהכרנו עד היום, אך הויז'ן החדש החזון כבר נמצא הלכה למעשה. במציאות של ימינו ניתן להדפיס הכל, מה שלפני כמה שנים היה מדע בדיוני הוא המציאות העכשווית. ניתן להדפיס אוכל, תכשיטים, כלי נשק, איברים… הכל! וחייבים לשנות את החשיבה השיווקית, התרבות הארגונית והמודל העסקי. מפעלי הדפוס חייבים לצאת מהקופסה ולחשוב על דברים גדולים שניתן להדפיס, אם עד כה הדפיסו שלטי ענק, אולי אפשר להתחיל להדפיס חיפויי קיר, שטיחים, תמונות לסלון ועוד.

 

בית דפוס מדור החדש    

הדפסה ירוקה עם מודעות לסביבה

המודעות של החברה העולמית לשמירה על איכות הסביבה ולהשפעת תרבות הצריכה על משאבי הטבע, מחלחלים גם לעולם הדפוס וניתן לראות מגמה בה תהליכי ההדפסה הופכים יותר ויותר ירוקים וידידותיים לסביבה.

בשנים האחרונות ישנה מגמה אינטנסיבית לעודד חקיקה אשר תייצר העדפה לשיטות הדפסה בר קיימא הדואגות לסביבה. זה כולל נושאים של מיחזור וייצור מחדש של מחסניות מדפסת ומוצרי הדפוס, הוצאת תוצרי נייר, פלסטיק, מתכות וכימיקלים מזרם הפסולת ומחזורם לשימוש נוסף. מעבר למחזור ניתן לבחון ימוש בחומרים לא מזהמים כגון דיו על בסיס צמחי ולא כימיקלי.

מיזוגים ורכישות

כמו בתחומים רבים, כך גם בעולם הדפוס, העתיד הוא במיזוגים. מפעלים גדולים יאמצו אל חיקם בתי דפוס קטנים ובוטיקיים, כאלה שמתמחים בתחום כזה או אחר. הקטנים לא יוכלו להמשיך להתקיים לבדם מאחר שידרשו להם משאבים עצומים ליישר קו עם הטכנולוגיות ודרישות השוק. המיזוגים הללו יחיו את השוק, אמנם לא יהיו בתי דפוס קטנים אבל העבודה תמשיך להיות איכותית מאחר שאנשי מקצוע ימשיכו לתת את המענה, כולם ירוויחו ובעיקר הלקוחות.

בתוך העולם המתפתח והאינטנסיבי הזה עומדת איתנה חברת 'פאר פרינט', מפעל הדפוס הותיק והמוכר אשר מוביל את מהפכת הטכנולוגיה של תעשיית הפרינט בארץ, עם עלית המכונות של הענף, הון אנושי איכותי המתעדכן כל הזמן וחשיבה יצירתית פורצת גבולות.

 

דילוג לתוכן