עיצוב והדפסת מדבקות בגלילים

'דפוס פאר', מפעל הדפוס מהותיקים בארץ, מוביל את הפרינט בישראל כבר עשרות בשנים, עוד מימי היוסדו בשנת 1942. כיום מוביל הדור השלישי את האופרציה, תוך שמירה על החזון והערכים אשר מובילים את העסק כבר שנים. ההנהלה וצוות העובדים ממשיכים ללא לאות, להוביל את הדפוס בישראל ולהכניס טכנולוגיות חדשות, כלים ושיטות עבודה שמעניקים מעטפת שירותים מקצה לקצה למגוון רחב של לקוחות מסקטורים שונים.

לבית הדפוס מוניטין מצוין בכל הקשור בהפקות דפוס בשיטות השונות, לרבות דפוס אופסט ודפוס דיגיטלי והוא אמון על הפקה של מארזים שונים, תוויות ומדבקות למכלול צרכים, כולל מדבקות בגלילים. המחלקה אשר מבצעת את הדפסת הגלילים נחשבת לאחת המובילות בתחום ועושים בה שימוש במכונות ההדפסה המתקדמות מבית HP INDIGO, מכונת הדפסה דיגיטלית באיכות של הדפסת אופסט.

מדבקות בגלילים למגוון צרכים

המפעל המייצר תוויות כבר כמעט שמונה עשורים, עבר בשנת 2000 יחד עם כל עולם הדפוס, את 'מהפכת התוויות'. אם עד אז תוויות יין, בירה ואלכוהול באופן כללי, היו מיוצרות בדפוס אופסט שטוח והועברו לייצרן המשקאות בצרור המזכיר חבילת קלפים להדבקה אישית, הוחלפה השיטה להדפסה בגלילים, כאשר המדבקות מגיעות בגלילים עם דבק מובנה.

הכנת תוויות בשיטה החדשה סייעה למערכת לייעל את תהליכי ההפקה וההדבקה ולהעלאת התפוקה ביקבים, מבשלות ובקרב יצרני משקאות נוספים. היתרון המשמעותי והחדשנות שבהדפסה בגלילים היא העובדה שהטכנולוגיה מאפשרת הדבקה מהירה ויעילה הרבה יותר מההדבקה שהגיעה בבדידים. השינוי הוביל גם לשיפור באיכות ההדבקה של התוויות מאחר שהן מגיעות עם דבק אינטגרלי ודיוק מיטבי במיקום התווית. העובדה שהמדבקה מגיעה עם דבק מובנה מייתרת את הצורך בעבודה עם ספקי דבק, מקצרת תהליכים, מונעת תקלות ומתוך כך גם חוסכת משמעותית בעלויות הייצור.

תהליך הפקת מדבקות 

תהליך הפקת מדבקות בגלילים כולל מספר שלבים, הראשון הוא תיאום ציפיות עם הלקוח, בעיקר מבחינת הוי'זן הסופי והתקציב. נקבע סדר גודל של כמות ומחיר המתבססים על חומר הגלם הנבחר, מורכבות העיצוב וההשבחות הנדרשות בסוף התהליך. המפעל מייצר את מדבקות הגלילים החל משלב הגרפיקה ועד סוף התהליך, דבר המעניק שליטה באיכות וטיב התוצרים. הטיפול End To End תחת קורת גג אחת, מאפשר למדבקה לקבל את הטאץ' העיצובי הנדרש, את ההדפסה המושלמת במכונות דיגיטליות וקונבנציונליות ייעודיות והוספה של השבחות כגון הטבעת פויל (דיגיטלית או עם גלופות) הבלטות שונות, לכות UV סלקטיבי מובלט או שטוח, למינציה וכד' ולהוציא תוצר באיכות ללא תחרות.

הליווי הצמוד ניכר גם בבחירת חומרי הגלם מהן עשויות המדבקות. ניתן לבחור מבין מגוון חומרי גלם המגיעים בגלילים, כאשר החומרים המובילים בתחום הם ניירות ממוחזרים, ניירות עם טקסטורות, כרומו, נייר נטול עץ , ויניל, פוליפרופילן, פוליאסטר ועוד… לבחירת סוג המדבקה חשיבות רבה, מאחר שחשוב מאוד שהמדבקות יהיו עמידות וחזקות בהתאם לאופן השימוש. כל חומרי הגלם ניתנים לצביעה ולהתאמת הנראות לצורך. ניתן לבחור מדבקות "שמדברות" את שפת המותג, מדבקות ססגוניות עם 'נצנצים' או מט ועליהן להוסיף את העיצוב הנבחר הכולל גרפיקה ופונטים שמסבירים את המסרים הנכונים וימשכו את הלקוחות לבחור במוצר על פני השאר.

בסופו של תהליך הפקת המדבקות ניתן להוסיף השבחות המעניקות טאץ' ייחודי לכל מדבקה בהתאם לקונספט העיצובי ולתקציב שנקבע. הגימורים כוללים ציפוי ייחודי של לכה UV המעניקה מעטפת הגנה השומרת על איכות המדבקה וכן עיטורים, הטבעה או הבלטה למראה מרהיב ומהוקצע.